معجزه ای شش ماهه با اقتصاد مقاومتی/کارخانه نساجی آسیا از رکود به اوج تولید رسید

ساخت وبلاگ

احمد پور مدیر عامل کارخانه نساجی آسیا کرمان در گفتگوی اختصاصی با” پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمانگفت :فاستونی آسیا زیر مجموعه بنیاد تعاون ناجا است ونزدیک به ۱۰ سال است که در استان کرمان به کار نساجی پارچه مشغول است .

وی افزود: بنیاد تعاون ناجا برای اینکه بتواند مایحتاج خود را در عرصه پوشاک نیروهای مسلح تامین کند دست به یک کارآفرینی زد وکارخانه فاستونی را از صاحبان وی خریداری نمود و دراین عرصه عملا وارد میدان رقابت شد .

 بزرگترین ضربه را به واحد نساجی آسیامدیران غیر بومی وارد کردند

احمد پور به ضعف مدیران غیر بومی در این واحد تولیدی اشاره کرد و گفت :مدیران  غیر بومی این کارخانه عملا پروازی بودند و ماهیانه یک یا دو  بار به کرمان و کارخانه می آمدند و دوباره بر می گشتند و بقیه ماه را در اختیار خودشان یا در دفترشان در تهران سپری می کردند لذا با این روند وضعیت کارخانه با توجه به وضع اقتصادی ،شرایط رکود ،تحریم ومهمترین عامل عدم حضور مستقیم مدیرعامل در این واحد صنعتی وضعیت کارخانه به سمت رکود رفت .

وی ادامه داد : با شرایطی که ایجاد شده بود و مدیران  هم مستقیما نظارت نداشتند تا بتوانند به سرعت راه چاره ای بیابند کارخانه به سمت رکود ، افت تولید ، فروش محصول وتامین مواد اولیه ، تا یک قدمی تعطیلی پیش رفته بود و ۳۰درصد از کارگران تعدیل و ۳۰ درصد دیگر هم خودشان این واحد را رها کردند زیرا کارخانه چهار ماه نتوانسته بود حقوق آنان را پرداخت کند ،اکثر دستگاه ها خوابیده بود و  عملا محصولی تولید نمی شد .

احمد پور افزود : در یک چنین شرایطی بنیاد تعاون ناجا تصمیم گرفت که طی یک توفیق اجباری من را به مدیر عاملی این کارخانه منصوب کند و نزدیک به ۶ ماه از ابتدای سال جاری به این محل خدمت اعزام شدم .

وی افزود : من به مدیرعاملی یک کارخانه بحران زده منصوب شده بودم که کارگران  ۴ماه حقوق معوق داشتند و وکارخانه یک بدهکاری ۱۷ میلیاردی را داشت و کیفیت پارچه تولید شده هم بسیار نا مطلوب بود با درجه سه تولید می شد و پارچه هم به صورت مستقیم به بازار عرضه نمی شد و تنها به صورت واسطه ای و کار مزدی به فروش می رسید .

احمد پور گفت : استارت رشد کارخانه را با بررسی سه عامل ،کیفیت ،قیمت ،تعهد کاری آغاز کردیم لذا به دنبال تعدادی از نیروهای متخصص در این عرصه که سابقه ای ۳۰ ساله در صنعت نساجی داشتند را به همت طلبدیم که در طرح ،رنگ ،کیفیت الیاف و ترکیب الیاف متخصص بودند .

استفاده از تخصص پیشکسوتان عرصه نساجی آسیا را ارتقا داد

وی ادامه داد: حضور این افراد متخصص و با سابقه باعث شد تا در یک عرصه مانند” رنگ” از نوع درجه یک بین ۳۰ تا ۴۰ درصد صرفه جویی کنیم یا پسابی را که برای شستشوی پارچه داشتیم و بسیار تیره بود اکنون کاملا روشن و شفاف است و رنگ از پارچه جدا نمی شود و بسیار مقرون به صرفه است  زیرا در زمان گذشته به علت اینکه پارچه بعد از شستشو کمرنگ می شد باید مقدار رنگ بیشتری به کار برده می شد که اکنون این عمل با تجربه و توان متخصصان اصلاح شده است .

احمد پور اذعان کرد : واحد نساجی آسیا حتی در بحث دستگاه های خودش نیز دچار مشکل بود لذا یک متخصص توانمند ایرانی دستگاه ها را هم به طور کامل سرویس و بعضی قطعات خراب آنها را تعویض و تعمیر نمود تا کیفیت تولید پارچه ها را بالا ببریم و حتی بعضی از دستگاه های نیمه ساخته و سرهم شده را هم در ایام تعطیل عید نوروز برای آغاز به کار راه اندازی نمود .

قطعات وارداتی را مهندسان و کارگران کارخانه ساختند

مدیر عامل نساجی آسیا اذعان کرد : با تخصص مدیر مهندسی ،هم دستگاه ها به روز شدند و هم تعدادی دستگاه جدید را که تعمیری و دسته دوم بود را برای کارخانه خریداری نموده و با کمک وی که بسیار توانمند بود تعمیر و به خط تولید وارد کردیم لذا هزینه های تعمیری یک میلیاردی به ۲۰۰میلیون کاهش یافت و با استفاده از کارگاه تراشکاری داخل کارخانه خیلی از قطعات وارداتی را ساختیم  به کاهش هزینه چشمگیری دست یافتیم .

وی ادامه داد : در طراحی پارچه کیفیت و تولید طرح جدید از یک متخصص دیگر استفاده کردیم لذا اکنون با تخصص بزرگان صنعت نساجی ایران ، همت مدیران ،کارگران و عنایات پرودگار وایجاد ارتباطاتی با فروشندگان پارچه در غرب ، شرق و کشوها حاشیه ای توانستیم پارچه های در انبار مانده  خودمان را به فروش برسانیم وکمبود نقدینگی کارخانه را هم رفع کنیم .

احمد پور ضمن اشاره به عنایت خداوند و امام زمان (عج) در این عرصه گفت : اکنون در پشم بافی آسیا یک معجزه رخ داده است کارخانه ای که روبه تعطیلی بود  با کمبود نقدینگی  ، ۱۷ میلیارد بدهی داشت پارچه این کارخانه را هم کسی نمی خرید و نزدیک به ۱۸۰ هزار متری که از سال ۹۴ تولید داشتیم و در بازار توزیع شده و حدود ۸۰ هزار متر آن به کارخانه برگشت خورده بود لذا اکنون به حول قوه الهی  ، یک میلیارد و ۳۰۰ هزار متر سفارش قطعی گرفتیم و به فروش رساندیم و در حال حاضر ۳۰۰ هزار متر دیگر هم سفارش گرفتیم که خط تولید ما جوابگو نیست .

وی ادامه داد : ظرفیت کارخانه نساجی آسیا حدود یک میلیون و هشتصد هزار متر پارچه در طول سال است که با وجود ۹ دستگاه کاملا معیوب و از رده خارج است و درقسمت نخ ریسی هم ۴ دستگاه مستهلک داریم که در حال تعمیر هست لذا ظرفیت کارخانه اکنون یک میلیون و ششصد هزار تومان است اما با رفع کامل مشکلات دستگاه های خراب می توانیم به ظرفیت اصلی برسیم لذا اکنون با ۸۰ درصد ظرفیت در حال تولید هستیم .

تولید پارچه عبایی را انحصاری یک تاجر بین المللی تولید می کنیم

احمد پور افزود : اکنون بزرگترین مشتریان این کارخانه شرکت صنایع ملی مس و بنیاد تعاون ناجا و شرکت ملی فولاد ایران  هستند و دو تن از تجار بزرگ تهران هم به کارخانه نساجی آسیا سفارش داده اند و درخواست قرار داد خرید را با ما بستند .

وی اذعان کرد: با ورود به بخش تولید پارچه عبایی و قبایی برای اولین بار در ایران توانستیم پارچه ای سبک ارزان و فانتزی را با بهترین کیفیت تولید کنیم که توانستیم این عرصه را هم به دست بیاوریم و یکی از تجار بزرگ قم هم سفارش بسیار بالایی را در این عرصه برای تولید پارچه ابایی و قبایی به ما داده است لذا این پارچه هم انحصاری یک تاجر شده و فقط قرار است با نام و نشان وی به فروش برسد .

احمد پور خاطر نشان کرد : در عرض شش ماه از ۱۳۰ نفر کارگر به ۲۰۰ نفر ارتقا یابد و تولید از ۱۱۸ هزار به یک میلیون و سیصد هزار متر رسیده ایم و۴۰۰ هزار متر هم سفارش داریم که در حال اضافه نمودن وتعمیر دستگاههای جدید هستیم .

وی د رپیان به توان متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت : با ابتکار متخصصان ایرانی و بومی توانستیم دستگاه های و سالن های جدید را راه اندازی کنیم لذا تولید رطوبیت درسالن از مهمترین اصول یک نساجی است نخ در دمایی باید تولید شود که وزن وکیفیت آن تغییر نکند لذا ۳۰ تا ۳۵ میلیون این سیتم رطوبت دهی هزینه برای کارخانه در بر داشت که با تخصص مهندسان و کارگران همین کارخانه به ۲ میلیون تومان کاهش یافت .

معجزه اینه امین رستمی,معجزه ای برای چاقها دکتر کرمانی,معجزه ای در افزایش قد,معجزه ای برای لاغرها,معجزه ای برای چاقها و لاغرها,معجزه ایت الکرسی,معجزه ای برای پوست,معجزه ای از نوع کتاب,معجزه ایه الکرسی,معجزه ای برای رشد مو,...
نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 25 شهريور 1395 ساعت: 22:08

close
تبلیغات در اینترنت